BEZPŁATNE PLANETARIUM 3D

Już po raz kolejny Fundacja na rzecz Rozwoju Edukacji Dziecięcej FRRED organizuje dla uczniów naszej szkoły ciekawe zajęcia. Tym razem, w ramach realizowanego projektu, odwiedziła naszą szkołę z planetarium 3D. Dzięki temu uczniowie wybranych klas bezpłatnie obejrzały fascynujące filmy o tematyce astronomicznej.

Zaczarowany Globus to pełnometrażowy film animowany wyjaśniający skąd się wzięły cztery pory roku. Explore - historia koncentruje się wokół motywu podróży człowieka na Marsa, jednocześnie prezentując i tłumacząc szersze spektrum tematów związanych z nauką takich jak historia astronomii, geocentryczny i heliocentryczny model wszechświata, prawa Keplera ruchu planet i manewry orbitalne. Z kolei film „Na Skrzydłach Marzeń” to niezwykła przygoda z nauką i historią lotnictwa w tle, pozwalająca szybować balonem, sterowcem i samolotem. Film odkrywa wielką tajemnicę latania z Leonardem da Vinci, braćmi Montgolfier, braćmi Wright i innymi pionierami lotnictwa."

Dziękujemy Fundacji za organizację kolejnych zajęć, które jak zwykle były dla uczniów bardzo atrakcyjne i wzbogaciły ich proces edukacyjny.

Data dodania: 2024-04-25 22:31:12
Data edycji: 2024-04-26 19:14:57